אחסון אתרים בישראל או בחו"ל?

מנהל מערכת 20, ספטמבר,2018

אחסון אתרים בישראל או בחו"ל?

עולם האינטרנט, הפך את העולם שלנו לכפר גלובאלי. הנגישות הדיגיטלית, חוצת היבשות, ימים, שפות ,לאום ודת, יוצרת סיטואציה בה ניתן להזמין ולקבל שירותים במגוון בתחומים כמעט מכל מקום. כאשר הדבר מגיע לעולם אחסון האתרים, מוצאים את עצמם בעלי אתרים ואנשי מקצועי בתחום מתחבטים בשאלה:קידום אתרים בישראל או בחו"ל? למעשה מדובר בשאלה שהתשובות עליה חלוקות וההחלטה היא בעיני המתבונן. כאשר אנחנו בכובע של מקדם האתרים, ההעדפה שלנו תהיה באופן טבעי, להתאים את סביבת העבודה ואחסון האתר, למקום ולשפה הרלוונטית לאתר. לדוגמא: אתר בעברית שפונה לקהל הישראלי, באופן טבעי יקבל עדיפות לאחסון בישראל, האם זה נכון? לא בטוח, אבל כך טוענים רוב מקדמי האתרים איתם שוחחתי בנושא.

מתי עדיף אחסון בחו"ל?

אם כן, אז מתי אחסון אתרים בחו"ל יקבל עדיפות על פני אחסון אתרים בישראל, בד"כ כאשר האתר הוא באנגלית או בשפה זרה אחרת וכאשר האתר פונה לקהל יעד במדינה זרה, תהיה ההעדפה לאחסון האתר על גבי שרת אחסון בחו"ל.

יתרונות השרתים בישראל

אם כך מתי מומלץ לאחסן בישראל? התשובה היא לא ממש ברורה ומובהקת, אך לרוב זמני הגישה לאתרים המאחסנים בישראל, מהירים יותר מאשר זמני הגישה אל שרתים בחו"ל זאת מפני שספקיות האינטרנט המקומיות מאחסנות את רוב השרתים בישראל, כך שאין צורך בגישה בין רשתות תקשורת חיצוניות או גישה לצמתי תקשורת חיצוניים כגול הרשת האירופית או הרשת האמריקאית. כמובן שכאשר בוחנים את זמני התגובה וההבדלים מדובר בחלקיקי שנייה, אך אותם חלקיקים שמצברים על פני כמות גדולה של גולשים למשך תקופות זמן ארוכות, של ימים, שבועות חודשים ושנים, מצטברים לנתח זמן מהותי ובהחלט מהווה פקטור שיש לקחת בחשבון.

יתרונות השרתים בחו"ל

היתרון המרכזי של אחסון בחו"ל הוא בד"כ המחיר, המחירים של שירותי האחסון של חברות בינלאומייות זול יותר מאשר בארץ, בעיקר מכיוון שמדובר בחברות ענק שרוכשות ציוד במליונים ולכן יכולות להרשות לעצמן מחירים נמוכים מאד. שלא תטעו, מדובר בהדלים של שקלים בודדים בתשלום החודשי.

לסיכום: אחסון בישראל או בחו"ל?

לדעתי אחסון בישראל עדיף לאתרים ישראלים ואחסון בחו"ל עדיף לאתרים בשפות זרות לקהלים מחוץ לישראל. מאת: חיים כהן

YSlow.co.il - בדיקת מהירות אתר

מערכת YSlow.co.il פותחה לצורך ביצוע בדיקות מהירות לאתרך וניטור ביצועים לאתרי אינטרנט ברחבי האינטרנט בחינם. על ידי שימוש במערכת תוכל לדעת מה מאט את אתרך ועל ידי כך לשפר את מהירות הטעינה של האתר ושיפור חווית הגלישה.